Wycieczka do fabryki ZREW Transformatory S.A. w Łodzi

W dniu 7.12.2023 odbyła się wycieczka do fabryki ZREW Transformatory S.A. w Łodzi. Jej uczestnikami byli studenci 7 semestru studiów stacjonarnych kierunku Elektrotechnika, realizujący przedmiot "Wysokonapięciowe układy izolacyjne". W trakcie zwiedzania fabryki, studenci mogli zapoznać się ze specyfiką konstrukcji układów izolacyjnych występujących w transformatorach elektroenergetycznych, stosowanymi materiałami izolacyjnymi oraz metodami ich diagnozowania.

W laboratorium chemicznym studenci przeprowadzili pomiar poziomu zawilgocenia oleju mineralnego. Pobyt zakończył się tradycyjnym konkursem wiedzy z nagrodami. Opiekunem wycieczki był dr hab. inż. Tomasz Piotrowski. Serdecznie dziękujemy władzom ZREW Transformatory S.A. za umożliwienie zorganizowania wycieczki oraz osobom bezpośrednio zaangażowanym w jej sprawny i interesujący przebieg: Panu dyrektorowi handlowemu Marcinowi Błaszczykowi, Panu dyrektorowi ds. jakości Ryszardowi Kozakowi, Pani Julii Adamczyk - specjalistce ds analiz chemicznych oraz mgr. inż. Mateuszowi Wójciakowi.