Wizyta studentów z Instytutu Elektroenergetyki w nowoczesnym zakładzie RIDI Polska produkującym oprawy oświetleniowe

2 czerwca 2023 r. studenci z Politechniki Łódzkiej mieli okazję zwiedzieć oraz zapoznać się ze specyfiką firmy RIDI Polska, która jest producentem wnętrzowych opraw oświetleniowych. Siedziba firmy znajduje się w Natolinie w województwie łódzkim (gmina Nowosolna).

W wycieczce uczestniczyło kilkunastu studentów z Instytutu Elektroenergetyki, zarówno z pierwszego jak i drugiego stopnia studiów z kierunku Elektrotechnika. Program wizyty był bardzo bogaty. Studenci mieli okazję poznać zakres produkcji oraz proces powstawiania produktu (opraw oświetleniowych) poczynając od rysunku, a kończąc na wdrożeniu. Podczas wizyty studentom zaprezentowano dział konstruowania i powstawiania opraw oświetleniowych oraz halę produkcyjną, na której można było prześledzić poszczególne etapy produkcji oprawy oświetleniowej. W dalszej części spotkania zostały zaprezentowane współczesne systemy sterowania oświetleniem. Elementem kończącym wizytę w firmie był pokaz różnych rozwiązań konstrukcyjnych opraw oświetleniowych oraz krótka prezentacja działu, w którym wykonywane są projekty oświetlenia wnętrz. Inicjatorem wizyty był dr inż. Przemysław Tabaka, pracownik naszego Instytutu.