Wizyta studentów WEEIA Politechniki Łódzkiej w Global Engineering Center fabryki Hitachi-Energy, Łódź

Studenci 7 semestru kierunku Elektrotechnika, dzięki rozwijanej współpracy badawczej pomiędzy Instytutem Elektroenergetyki PŁ a Hitachi-Energy, mieli okazję odwiedzić fabrykę transformatorów Hitachi-Energy, mieszcząca się w Łodzi przy ul. Aleksandrowskiej. Podczas całodziennej wizyty była okazja do zapoznania się z procesem produkcyjnym zarówno w Zakładzie Transformatorów Dystrybucyjnych jak i w Zakładzie Transformatorów Mocy.

Studenci zostali również zapoznani z funkcjonującymi na terenie fabryki Global Engineering Center i Technology Center. Za organizację tego wydarzenia ze strony Instytutu odpowiedzialny był dr hab. inż. Paweł Rózga, prof. uczelni zaś ze strony Hitachi-Energy Piotr Nowicki, Agnieszka Ślefarska oraz Agnieszka Baczyńska. Obie strony zgodziły się w pełni, że takie wizyty muszą być kontynuowane.