Noc Innowacji w PŁ

W ramach Digital Festival naukowcy i studenci czterech wydziałów PŁ przygotowali ciekawe atrakcje dla gości. Wydarzenie odbyło się 20.10.2023. W Nocy Innowacji na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Automatyki i Informatyki udział wzięli: Drużyna Raptors z Instytutu Automatyki, Laboratorium Technik Światłowodowych i nie mogło zabraknąć także Instytutu Elektroenergetyki. Pracownicy Zespołu Wysokich Napięć w osobach dr hab. inż. Pawła Rózgi, prof. uczelni, mgr inż. Filipa Stuchały i mgr inż. Dariusza Hantsza przygotowali piorunujące pokazy dzięki zbudowanej przez studentów cewce Tesli.

Uczestnicy zobaczyli także wyładowania elektryczne zamknięte w szklanym naczyniu oraz mogli sterować ich intensywnością. W sprawnym przeprowadzeniu i organizacji tego wydarzenia Naszym pracownikom pomogli uczniowie V klasy z Zespołu Szkół Politechnicznych im. KEN w Łodzi w osobach: Natalii Woźniak, Cezarego Polaczka, Michała Rzepki i Mikołaja Jakubowskiego. Natomiast przed Nocą Innowacji w przygotowaniu i uruchomieniu pokazów, pomogli uczniowie klasy IVB z tej samej szkoły. Serdecznie dziękujemy za ich aktywny udział i pomoc podczas realizacji tego wydarzenia!

Noc Innowacji